Laatste Luchthaven Eindhoven Overleg van 2025 

22-12-2025

Tijdens het Luchthaven Eindoverleg (LEO) van 4 december zijn diverse belangrijke onderwerpen besproken.

Vervolg evaluatie LEO

De voorzitter heeft samen met de secretaris gewerkt aan een implementatiedocument. Dit document is opgesteld naar aanleiding van de aanbevelingen uit het BMC-advies over de evaluatie van het LEO. Alle 12 de voorstellen zijn tijdens de vergadering zijnbesproken. De meeste voorstellen konden rekenen op brede steun. Wel riepen verschillende leden op om bij het oppakken van de verschillende acties rekening te houden met de beperkte capaciteit bij verschillende organisaties. 

Advies openingstijden in het weekend

Na een langdurige voorbereidingsperiode heeft de voorzitter een advies opgesteld over de weekendopeningstijden van de luchthaven:

De 30% geluidsreductiedoelstelling in 2030 geniet veel draagvlak in het LEO, vanuit alle perspectieven. Als deze doelstelling in 2030 niet via vlootvernieuwing wordt gehaald, adviseer ik om het aanpassen van de openingstijden in het weekend van 7 naar 8 uur ’s ochtends in het laagseizoen nadrukkelijk als tweede maatregel in te zetten.

Afgesproken is om het advies door te sturen naar het bevoegd gezag, aangevuld met het verslag van de bespreking binnen het LEO, zodat alle standpunten en overwegingen transparant zijn vastgelegd.

Juridische verankering ambitie 30% geluidreductie

Het bevoegd gezag werkt al enige tijd aan een voorstel om de ambitie van 30% geluidreductie – in afwachting op een nieuw luchthavenbesluit – juridisch vast te leggen in de medegebruiksvergunning.

Het procesvoorstel hierover werd tijdens het LEO gepresenteerd door het Ministerie van Infrastructuur & Waterstaat. De werkgroep Geluid heeft een appreciatie opgesteld over één onderdeel van dit voorstel, namelijk de wijze waarop het kan worden gehandhaafd. 

Tijdens de vergadering kwamen nog diverse vragen en onduidelijkheden naar voren. Vanwege tijdsgebrek konden deze niet verder worden behandeld. Daarom is besloten dit onderwerp opnieuw, en uitgebreider, te bespreken tijdens het extra LEO van 28 januari 2026.

Afbeeldingen

X (voorheen Twitter)

Cookie-instellingen